شرایط گارانتی کنسول های بازی

 

 

بهترین گارانتی PS5 در ایران

همان طور که می‌دانید  PS5یک دستگاه بازی محبوب است و افراد زیادی علاقه‌مند به خرید این کنسول بازی هستند. اما یکی از مسائلی که در خرید پلی استیشن 5 ذهن خریداران را به خود مشغول می‌کند، گارانتی PS5 است. با توجه به این که این کنسول‌های بازی قیمت قابل توجهی دارند، خراب شدن آن‌ها می‌تواند بسیار نگران‌کننده باشد؛ از این رو کثیری از خریداران این دستگاه به دنبال خرید دستگاهی با گارانتی هستند.

اما سؤالی که برای افراد پیش از خرید دستگاه با گارانتی پیش می‌آید این است که شرایط گارانتی کنسول PS5 چگونه است و چگونه می‌توانند از گارانتی دستگاه استفاده کنند. امروزه شرکت‌های زیادی در زمینه گارانتی دستگاه  PS5فعالیت می‌کنند که هر کدام شرایط خاصی را مشخص کرده‌اند. در ادامه این مطلب به بررسی انواع گارانتی و شرایط آن می‌پردازیم.

شرایط گارانتی پلی استیشن 5 شامل چه مواردی می‌شود؟

دستگاه کنسول بازی پلی استیشن 5 به خودی خود حتی بدون لوازم جانبی قیمت بالایی دارد که اگر بخواهید از لوازم جانبی هم استفاده کنید، باید قیمت لوازم جانبی PS5 را هم محاسبه نمایید؛ بنابراین بسیار طبیعی خواهد بود که افراد بابت سلامت دستگاه یا مشکلات احتمالی که ممکن است پس از خرید پیش آید، دچار نگرانی شوند. خرید دستگاه پلی استیشن 5 همراه با گارانتی می‌تواند نگرانی خریداران این دستگاه را برطرف کند.

وجود گارانتی سبب می‌شود که در صورت خرابی دستگاه یا وجود مشکل بتوان به راحتی به مشکلات آن رسیدگی کرد. در صورتی که شرایط گارانتی را دارا باشید، می‌توانید در زمان مشخص شده از خدمات تعمیر و تعویض بهره‌مند شوید. از جمله مواردی که گارانتی شامل آن‌ها می‌شود، می‌توانیم به خاموش شدن دستگاه هنگام بازی، داغ کردن بیش از اندازه دستگاه، نداشتن تصویر، روشن نشدن دستگاه بازی و… اشاره کنیم.

شرایط گارانتی پلی استیشن 5

استفاده از گارانتی PS5 نیازمند برخورداری از یک سری شرایط است. پس از خرید دستگاه پلی استیشن 5 با گارانتی ممکن است به دلایل مختلفی به گارانتی نیاز پیدا کنید؛ از این رو باید از شرایط گارانتی اطلاع داشته باشید. در ادامه به شرایط گارانتی پلی استیشن 5 اشاره می‌کنیم.

 • خدمات گارانتی شامل دستگاه‌های جانبی مانند کابل‌ها، هدفون و دسته های بازی … نیست.
 • هنگام استفاده از خدمات گارانتی مسئولیتی در رابطه با اطلاعات ذخیره شده در دستگاه بر عهده شرکت نخواهد بود.
 • شماره سریال دستگاه باید با شماره سریال درج شده داخل فاکتور یکسان باشد.
 • تاریخ شروع گارانتی از تاریخی خواهد بود که روی لیبل جعبه درج شده است.
 • هنگام اقدام برای استفاده از خدمات گارانتی باید مدارک معتبر را مانند ضمانت نامه و کارت ملی و فاکتور خرید معتبر که سریال دستگاه روی آن نوشته شده  به همراه داشته باشید.

بهترین گارانتی PS5 در ایران

در چه شرایطی کنسول  PS5شامل گارانتی نمی‌شود؟

برای استفاده از گارانتی PS5 باید شرایط لازم را داشته باشید. گاهی انجام برخی از اقدامات سبب می‌شود که گارانتی دستگاه شما نقض شود و دیگر نتوانید از خدمات گارانتی بهره‌مند شوید. برای این که بتوانید در صورت بروز خرابی و آسیب دیدن دستگاه از گارانتی استفاده کنید، بهتر است سر خود هیچ گونه اقدامی برای تعمیر دستگاه انجام ندهید. در زیر برخی از مواردی که می‌توانند سبب ابطال گارانتی شوند را بیان می‌کنیم.

 • در صورت مخدوش شدن سریال دستگاه یا تطابق نداشتن آن با سریال روی فاکتور، دستگاه شامل گارانتی نمی‌شود. علاوه بر این اگر برچسب گارانتی روی دستگاه کنده شده باشد، نمی‌توانید از خدمات گارانتی استفاده کنید.
 • توجه داشته باشید که تنها در زمان مشخص شده برای گارانتی می‌توانید از خدمات گارانتی استفاده نمایید. اگر این زمان به پایان رسیده باشد، نمی‌توانید از خدمات ضمانت محصول بهره‌مند شوید.
 • در صورتی که برای تعمیر دستگاه به تعمیرکاران متفرقه مراجعه کنید، دستگاه از گارانتی خارج می‌شود.
 • اشکالات پیش آمده به علت آب خوردگی، دمای بالا، سرد بودن بیش از حد محیط، مواد شیمیایی، غبارگرفتگی، امواج مغناطیسی و عدم نگهداری درست از دستگاه شامل گارانتی نخواهند شد.
 • مشکلات پیش آمده به دلیل بروز بلایای طبیعی گارانتی ندارند.
 • اشکالات مربوط به ضربه خوردن دستگاه از گارانتی خارج است.
 • گارانتی به خاطر مشکلات به وجود آمده به علت نوسان برق به دستگاه تعلق نمی‌گیرد.
 • آسیب رسیدن به پورت‌ها به علت استفاده نادرست خارج از گارانتی است.
 • مشکلاتی که بر اثر نصب بازی‌های غیر مجاز روی دستگاه پیش می‌آیند، شامل گارانتی نیستند؛ بنابراین سعی کنید که بازی ps5مجاز و قانونی نصب کنید تا دچار مشکل نشوید. 

 

بهترین گارانتی PS5 در ایران

 

سبد خرید